1/6 Ölçekli At Arabası yapımı.

'Model ve Maket Yapımı' forumunda petricli tarafından 5 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. petricli

petricli New Member

At arabalarının bir çok türü mevcut. Ülkemizde (bir zamanlar) yük taşımak için kullanılan at arabalarının bile farklı şekillerde imal edildiğini söyleyebilirim. İçlerinden en yaygın olanını 6'ya 1 oranında küçülterek yapmaya çalıştım.

Elimde fazla malzeme ve alet olmadığı için özellikle tekerlekleri yaparken zorlandığımı söyleyebilirim.

Öncelikle tekerlekleri yapmam gerekiyordu. Kavak ağacından elimde bulunan küçük keresteleri kullandım. Maket bıçağı ve eğe ile yapımı uzun zaman aldı. Tekerleklerin dışına metal bulamadığım için alüminyum folyo kullandım ve üzerine vernik sürdüm böylece hem sert oldu hem metal görüntüsünü verebildim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Mayıs 2015
  2. By_SEKOPY

By_SEKOPY Super Moderatör

eline saglikda hani nerde resim koyda bakalim :)

3. kent55

kent55 Administrator Site Yetkilisi

resimler düzenlendi ...

4. petricli

petricli New Member

kent55 fotoğrafları düzenlediğin için teşekkür ederim. Hangi siteye yüklediğinizi yazarsanız yapım aşamalarını gösteren fotoğrafları yükleyebilirim. Böylece adım adım nasıl yaptığım görülebilir.

5. By_SEKOPY

By_SEKOPY Super Moderatör

harika olmus eline saglik :)

6. kent55

kent55 Administrator Site Yetkilisi

site değilde jpeg olarak eklerseniz çıkacaktır resimleri eklediğin siteden resmi yeni sekme de aç deyip jpg linkini buraya eklemeniz yeterli olacaktır ... kolay gelsin

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Mayıs 2015

Bu Sayfayı Paylaş