Hem Yamaç Paraşütü Yapıyor Hemde Model Uçakla Uçuyor

'Organizasyonlar & Aktiviteler' forumunda Ata Kızı tarafından 13 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ata Kızı

  Ata Kızı Moderator

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesaj:
  11,321

  Hem Yamaç Paraşütü Yapıyor Hemde Model Uçakla Uçuyor

  Ödemişli Gürbüz Candemir, 15 yıl boyunca yaptığı yamaç paraşütünün ardından bu seferde model uçak yapıyor, uçmaktan aldığı keyfi iki katına çıkarıyor.

  Daha önce kayak ve sörf yaptığını, 15 yıldır da yamaç paraşütü ile Ödemiş semalarında süzüldüğünü belirten Gürbüz Candemir, uzaktan kumandalı helikopterlerinin ardından şimdi de model uçakla uçuş keyfi yaşadığını ifade etti.
  Candemir, zamanının büyük çoğunluğunu internet başında ve kapalı odalarda geçiren gençlere model uçağı tavsiye ettiğini aktararak, “Ben daha önce ekstrem spor olarak karda kaydım, denizde sörf yaptım. Sonra da yamaç paraşütü ile uçuş gerçekleştirdim. Bana göre yamaç paraşütü spor dallarının babasıdır. 15 yıldır yamaç paraşütü ile aldığım keyfi hiçbir şeyden almadım. Paraşüt ile uçmayı çok seviyorum fakat son zamanlarda uzaktan kumandalı helikopter ardından da model uçak alarak uçma keyfini bir başka boyuta taşıdım. 15 yıldır uçmaktan aldığım zevkle aynı zevki bu uçakla yaşıyorum. Zamanımı bu güzel uçakla değerlendirerek uçuş tutkumu yaşıyorum. Bir yandan güzel havalarda yamaç paraşütüne de devam ediyorum” diye konuştu.
  [​IMG]
  Model uçağın haz veren ve stres dağıtan bir hobi olduğunu kaydeden Candemir, “Model uçağı satın aldıktan sonra bilgisayar ortamında önce simülasyonundan uçuşu öğrendim. Daha sonra uçuşlara başladım. Tek pille öndeki motoruyla çalışıyor. Pilleri 15 dakika dayansa da ben rüzgarı bulduğumda motorları kapatarak çalıştırıyorum. Bu şekilde uçak 2 saat bile uçuyor. Motorları kapalı da olsa süzüle süzüle uçağı indirebiliyorum. Model uçağın gökyüzündeki yolculuğunu izlemek bambaşka bir duygu. Herkese tavsiye ediyorum” dedi.
  Gençlerin özellikle havacılıkla ilgilenmesinin önemine vurgu yapan Candemir, “Gençlerimiz internette, sosyal paylaşım sitelerinde boşa vakit harcayacaklarına böyle güzel hobiler edinsinler. Yamaç paraşütü biraz pahalı olabilir, ama model uçak öyle değil Bu model uçaklar taksitle de satılabiliyor. Bu uçaklardan alıp bu keyfi yaşasınlar. Uçmak gençlerimiz için hem heyecanlı hem de bir o kadar dinlendirici bir aktivite” ifadelerini kullandı.
  Haber İzmir
   

Bu Sayfayı Paylaş