Türkiye Cumhuriyeti`nin bir vatandaşı olarak siz Barzani ile gurur duyuyor musunuz?

'Siyasi Anketler' forumunda 1001Design tarafından 7 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

?

Türkiye Cumhuriyeti`nin bir vatandaşı olarak siz Barzani ile gurur duyuyor musunuz?

 1. Hayır

  82.9%
 2. Evet

  8.6%
 3. Şöyle ki;

  8.6%
 1. 1001Design

  1001Design 330i ///M3 Design

  Katılım:
  28 Ekim 2006
  Mesaj:
  25,365

  AKP kongresinde Barzani`ye ``Türkiye seninle gurur duyuyor`` denildi. Türkiye Cumhuriyeti`nin bir vatandaşı olarak siz Barzani ile gurur duyuyor musunuz?
   
 2. slymnbrs1

  slymnbrs1 New Member

  Katılım:
  15 Ocak 2008
  Mesaj:
  1,160

  Şu kepazeliği herhangi bir parti sergileseydi kimbilir ne tür hakaretler, ne tür şerefsizlikler, ne tür akla gelmedik şeyler söylenirdi. Ve böyle bir kepazeliği yapan hangi parti olursa olsun ciddi eleştirileri fazlasıyla hakederdi. Fakat beyni elinden alınmış, ardına acayip şeyler edilmiş bir nesil türedi sanki bu ülkede. En küçük bir karşı koyma, eleştirme görülmedi. Dikeni çok seven develerin diyarı oldu sanki buralar.
   
 3. masterbaba

  masterbaba New Member

  Katılım:
  24 Mayıs 2007
  Mesaj:
  52

  bunları yapanlar tarih ve millet önünde elbet bir gün hesabını verecekler.
   
 4. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  2,754

  Barzani ile grur duyanların,yaptıkları hacete bakıp övünenlerden farkı yok.Böyle kepazelik olamaz.
   
 5. ozduvenci

  ozduvenci Banned

  Katılım:
  13 Şubat 2012
  Mesaj:
  1,078

  35 sene boyunca 3 tane çapulcuyu koca devlet yok edememişse ve bu 3 çapulcunun babası barzaniyse bükemediğin bileği öpeceksin kardeş. Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın. Ben evladımı 20 yaşına getirinceye kadar gözünün içine bakıyorum, üç tane çapulcu öldürsün diye evlat yetiştirmiyorum. Vatan, Millet, Sakarya ayaklarını bırakın. Vatan, Millet, Sakaryacıların eline APO'nun ipini verdiler!?!?!? Ne yapabildi? He? Takkeyi önüne koyup eğriye eğri doğruya doğru diyeceksin.
   
 6. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  2,754

  O zaman hep birlikte Barzani ile gurur duyalım kardeşim.
   
 7. ozduvenci

  ozduvenci Banned

  Katılım:
  13 Şubat 2012
  Mesaj:
  1,078

  Barzani ile işi olan ben değilim. Madem demokrasi var ve bu keko halkı asırlardan beri devlet bizim istediklerimizi karşılayamıyor biz kendi yağımızda kendimiz kavrulmak istiyoruz diyorsa ve bunu devlet görmemezlikten geliyorsa, ölen gençlerin bir tek sorumlusu vardır o da devlettir. Bana ne Barzaniden bana ne kekodan. Ben bakarım aç karnımı doyurabiliyormuyum doyuramıyormuyum. Senin gibi dolmuşa binip dolmuştan inmeyen vatan, millet, sakaryacılar oldukça daha çok canlar yanar, ortalık hep toz duman olur nesen burnun ucunu görebilirsin ne huzur bulabilirsin. Adamlar; milliyetçi, dinci, mezhepçi diye insanları ayırıp kardeşi kardeşe kırdırıyorlar. Ortalık toz dumanken kimse burnunun ucunu göremezken, insanlar canın derdinle uğraşırken adamlar senin değerlerini maddi manevi istedikleri gibi sömürüyorlar. Adamlar bunları yaparken sen hala vatan, millet, sakarya ile uğraşıyorsun. Lapin sazanlar gibi atlama. Ben ne vatan, millet, sakaryacılar gördüm kendini parçalayan ama sonra inandığı kişiler tarafından kullanıldığını anlayınca vay be ben vatanıma hizmet ettiğimi sanarken nasıl vatan haini olmuşum deyip kendi kafasına sıkan adam çok gördüm ben. Atlama lapin sazanlar gibi atlama. Bak aç karnını doyurmaya. En güvendiğin baban annenle birlikte oluyor, gerisini var sen düşün. F16 uçaklarının işletim sistemini çözen 7 tane aselsan mühendisi 1 gün ara ile nasıl intehar süsü verilerek öldürüldüğünden mi bahsetsem sana yoksa daha başka örnekler mi versem. Bak Mesut BABACAN ODTÜ denen Türkiyenin en kaliteli üniversitesini ve ABD'deki en mükemmel 2 üniversiteyi 1. olarak bitirmiş bir adamdır. Adam vatan millet sakarya ile büyütülmüştür fakat Dünya yahudi örgütünün toplantısına onur konuğu olarak davet edilir ve bu toplantıda yahudilerin dünyada yapacakları izleyecekler yollar ve planlar konuşulur. Çocuk neye uğradığını şaşırır. Yukarı tükürse bıyık aşşağı tükürse sakal. Ben onca sene bunlar beni kullansınlar diye mi okudum der. Bu çocuğu da kandırma prensipler bak evladım biz dünyayı tek bir din tek bir devlet olarak yönlendirmek istiyoruz bu din de islamdır diyerek kandırmışlardır. daha bunun gibi bir çok örnek gösterebilir de çok yazmam lazım işim gücüm var. Atlama lapin sazanlar gibi atlama. Bak çorbana.
   
 8. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  2,754


  Bunların hepsinden haberdarız güzel kardeşim.Hepsini biliyoruz.Bunlardan en az senin kadar rahatsızlık duyuyoruz.Ama bir kesiminde çıkıp Barzani ile gurur duymasını içimize sindiremiyoruz.Sorun da asıl olarak budur.Konuyu çarpıtmaya çalışmayalım.
  Saygılar...
   
 9. yavuz_28

  yavuz_28 New Member

  Katılım:
  22 Kasım 2006
  Mesaj:
  1,544

  Kendisi de bir Kürt Yahudisi olan UCLA (Los Angeles’teki California Üniversitesi) öğretim üyesi Prof. Yona Sabar, yazdığı kitapta bu iddiaları doğruladı. Tarihçi Ahmet Uçar da, Osmanlı arşivlerinde, Sallum Barzani adlı bir hahamın önce Selanik’e, arkasından da Kudüs’e sürgün edildiğine dair bir belge yayımladı. Bilindiği gibi, Molla Mustafa Barzani ile oğlu Mesut Barzani, İsrail’le kurduğu iyi il
  işkilerle tanınıyor ve İsrail öteden beri Irak Kürtleri’nin bağımsızlığını destekliyor.
  1982 yılında Yale Üniversitesi tarafından yayımlanan ‘‘The Folk Literature of the Kurdistani Jews: An Anthology (Kürdistan Yahudilerinin Halk Edebiyatı: Antoloji) başlıklı kitap, başlangıçta sıradan bir antropolojik çalışma muamelesi gördü. Kendisi de bir Kürt Yahudisi olan ve Los Angeles’teki Californiya Üniversitesi’nde (UCLA) görev yapan Prof. Yona Sabar tarafından kaleme alınan kitap, büyük çoğunluğu Kuzey Irak’ta yaşayan Kürt Yahudileri’nin hayatına ışık tutuyordu.
  Ancak, Prof. Yona Sabar’ın kitabında daha ilginçbilgiler de vardı. Bunlardan en önemlisi de Barzani ailesi ile ilgiliydi. Prof. Sabar’ın verdiği bilgiye göre, 16. ve 17. yüzyılda bölgede yaşayan ailelerin en ünlülerinden biri Barzani ailesiydi ve bu aileye mensup hahamların kurduğu Yahudi eğitim kurumları büyük bir itibara sahipti. Öyle ki, başta Mısır olmak üzere Ortadoğu’nun muhtelif ülkelerinden buraya öğrenci akını oluyordu.

  Hatta, Haham Nathanel Barzani, bölgede nadiren görülen zenginlikte bir kütüphaneye de sahipti ve kitapların büyük çoğunluğu da elyazmasıydı. Bu kitaplar, yine haham olan oğlu Samuel Barzani’ye miras kalacaktı. İşin daha da çarpıcı yanı, Amerikan reformcu Yahudileri tarafından tam bir yüzyıl sonra kabul edilecek olan ilk kadın haham da Samuel Barzani’nin kızıydı ve ismi de Asenath Barzani’ydi
  BİR TEK AİLE VAR
  İnternet aracılığıyla konuya ilişkin görüşlerine başvurduğumuz Prof. Yona Sabar, Yahudi Barzani ailesinin kurucusunun 16. yüzyılda yaşayan Haham Samuel Barzani olduğunu belirterek, ailenin sonraki yüzyıllarda Musul, Kerkük ve Erbil yöresinde etkili olduğunu söyledi. Ancak, Barzani ismini taşıyan herkesi Kürt Yahudisi olarak görmenin doğru olmadığını savunan Prof. Yona Sabar, Barzan doğumluların bu isimle çağrıldığını söyledi.

  Ancak, tarihçi Ahmet Uçar, Osmanlı arşivlerinde bölgede bir tek Barzani ailesi bulunduğuna dair kayıtların yer aldığını hatırlatarak, günümüz Barzanileri’nin atalarının Yahudi olduğundan şüphe duyulamayacağını ifade etti. Ahmet Uçar, Prof. Sabar’ın, Barzaniler’in ne zaman müslüman olduklarına ilişkin detaylara girmediğini de savundu.
  Ahmet Uçar’ın yine Osmanlı arşivinde bulduğu bir başka belge ise 1856 yılında Sallum Barzani isimli bir hahamın, Musul’dan Selanik’e, oradan da Hahambaşılığın özel ricası ile Kudüs’e sürgün edildiğini gösteriyor. Uçar’ın ifadesine göre, ‘‘Kudüs’e Yahudi iskánı ile tereddütler olduğu için; Hariciye Nezareti’nin de görüşü alınarak 29 Şubat 1856′da Hahambaşı’nca verilen dilekçe Osmanlı hükümetince 11 Nisan’da görüşülerek uygun bulunmuş ve Sallum Barzani 20 Nisan 1861′de bir irade ile Kudüs’e sürülmüştü.’’ Uçar, Tarih ve Düşünce Dergisi’nde konu ile ilgili olarak yazdığı yazıda şöyle devam ediyor: ‘‘Mustafa Barzani’nin yıllar sonra kurduğu ilişkiler, hahamlarla Sallum Barzani ailesi
  arasındaki ilişkilerin yıllarca sürdüğünü göstermektedir. Molla Mustafa Barzani, 1950′den beri sık sık ziyaret ettiği İsrail’de her zaman Kuzey I

  rak kökenli, Kürtçe konuşan bir Yahudi hahamın evinde kalmaktadır: Haham David Gabay.’’ Ailede pek çok ünlü haham var
  Siz Yahudi Kürtler konusu ile ne zaman ilgilenmeye başladınız?
  - Batılı seyyahların Kürtçe konuşan Yahudiler’den söz edildiğini görüyorsunuz. Ben bunu okuyunca, Başbakanlık Arşivi’nde, bölgedeki yerleşime ilişkin araştırmalar yaptım ama uzunca bir süre bununla ilgili herhangi bir evrak bulamadım. A. Medyalı isimli birisinin yazdığı ‘‘Kürt Yahudiler’’ isimli bir kitaba rastladım. Faik Bulut’un ‘‘Filistin Rüyası’’ isimli
  kitabında da İsrail’de Kürtçe konuşan Yahudiler’in bir organizasyonundan bahsediliyordu. Araştırmalarım sonucunda, Kuzey Irak’tan İsrail’e göçler yaşandığını tesbit ettim. Bugün İsrail’de geniş bir Kürtçe konuşan Yahudiler topluluğu mevcut.
  Peki ya Barzani ailesi?

  - Barzani ailesi ile ilgili ilk iddiaları da Amerika’da yaşayan ve kendisi Kürtçe konuşan bir Yahudi olmakla kalmayıp bu konuda uzman olan Prof. Yona Sabar’ın bir kitabında rastladım. Prof. Sabar, Barzani ailesinden gelen hahamların bölgede dini çalışmalar yaptıklarını söylüyordu. Bunun üzerine ben Barzani ailesinin kökenlerini araştırmaya başladım
  Ne buldunuz?
  - Bir defa bölgede Barzani adıyla bilinen tek bir aile var. Bu aile, Kuzey Irak’taki Barzan köyünde yaşıyor. Osmanlı Arşivi’nde çalışırken, bu aile ilgili bir belge buldum. Bu belgede, 1855-56 yılında bu köyün mensuplarından Sallum Barzani adlı bir hahamın önce İstanbul’a, arkasından Selanik’e sürgün edildiği belirtiliyor.
  Başka bir belge veya delil var mı elinizde?

  - Molla Mustafa Barzani, ilk kez 1967 yılında İsrail’e gidiyor. Kendisini kabul eden İsrail Savunma Bakanı Moşe Dayan’a, hediye olarak bir ‘Kürt hançeri’ ile birlikte, Kerkük petrol rafinelerinin planlarını da getiriyor. Mart 1969′da yapılan bir operasyonda da Barzani-Mossad işbirliğiyle Kerkük rafinerileri bombalanıyor ve çalışamaz hale getiriliyor.
  Barzani aşiretinin Yahudi kökenli olduğunun anlaşılması, bölgeye ve tarihe bakışımızda değişikliklere sebep olabilir mi?

  - Olmaz mı? Tevrat’ta ‘‘Vaadedilmiş Ülke’’ olarak Nil’le Fırat arasının işaret edildiğine dair yorumlar vardır. Ayrıca, Barzani ailesi sürekli Mehdi çıkartmaktadır. Yahudilik’te de Mehdilik çok önemlidir. Ama bir yanlış anlaşılma olmasın. Ben bütün Kürtler Yahudi’dir filan demiyorum.
  MUHSİN KIZILKAYA FARKLI GÖRÜŞTE!..

  Nereden başlasam… Biliyorsunuz, Yahudiler dünyanın her yerine dağılmış olan bir kavimdir. Tabiatıyla bir kısmı da Mezopotamya’da Kürtlerle iç içe yaşıyorlardı İsrail devleti kurulunca kadar. Kürtlerle birlikte yaşayan Yahudiler, iki grubu ayrılıyordu. Bir kısmı ticaretle, kuyumculukla, el sanatlarıyla uğraşırken, bir kısmı da toprak işleterek, Kürtler gibi yaşıyordu. Kürtler üzerine araştırma yapmış olan bütün Kürdologlara göre, Kürtlerin en önemli özelliği dillerine karşı olan kıskançlıklarıdır. Yabancı bir dili öğrenmede müthiş bir direnç gösterirken, başkalarına kendi dillerini öğretmede o kadar esnektirler. Kürtlerle birlikte yaşayan Süryaniler’in, Ermeniler’in, Yahudiler’in büyük bir kısmı Kürtçe bilir, fakat Kürtler bu dillerin hiç birini bilmezler.
  Kürtlerle birlikte aynı yerlerde yaşayan Süryaniler, Ermeniler gibi, zaman içinde bazı Yahudi aileleri de, çeşitli nedenlerden, dinlerinden vazgeçerek Müslüman olmuşlar. O ailelerin birkaçını ben de tanıyorum ve şu anda Yahudilikle hiçbir ilgileri kalmamıştır. Bu tür ailelere Kürtler, “Binemal Cuhî” (Yahudi Kökenli) diye çağırırlar.

  Yahudi aileler Hakkari’de olduğu gibi, Barzan’da da vardı. Barzan bölgesinde yaşayan Yahudiler’e, “Bîrker” denir. “Bîr” geleneksel Kürt kıyafeti olan şel û şepik’lerin dokunduğu tezgahın adıdır. Burada yaşayan Yahudiler’in bir kısmı, Barzan ailesinin erkeklerine şel û şepik dokuyorlardı. Barzaniler de onlara gözü gibi bakıyordu. Hatta Barzaniler bunlara Bêdiyal adlı bir köy vermiş, tümü bu köyde toplu halde yaşıyordu. İsrail devleti kurulunca da bir kısmı İsrail’e gitti, bir kısmı da kendi köylerinde kaldı. Tabiatıyla, bunların içinde hahamlar da vardı, sanatkarlar da, çiftçiler de…
  Buralarda yaşayan ahali, soyadlarıyla çağrılmaz. Hangi köyde yaşıyorsan, oralısın ve soyadın o köyün adıdır. Yaygın kanının aksine, Barzani adı sadece Barzani sülalesinden gelenlerin adı değildir. Barzan bölgesindeki aşiret konfederasyonuna mensup herkese Barzani denir. İşte Uçar’ın büyük buluş olarak bize sunduğu Sallum Barzani de muhtemelen, o bölgede yaşamış olan bir Yahudidir ve Barzani ailesiyle hiçbir ilişkisi yoktur.
  Çünkü tarihçi Uçar’ın iddia ettiği gibi Barzan tek bir aşiret ve köyden müteşekkil değildir. Barzani aşireti, Beroji, Mizorî, Şêrvanî ve Dolemêri gibi dört aşiretten oluşan bir aşiret konfederasyonudur. Kökenleri, Amediye paşası Zübeyir’e dayanmaktadır. Bugünlerde, Doz Yayınları arasında çıkmış olan Mesut Barzani’nin babasının hayat hikayesini anlattığı “Barzani” adlı kitabında da belirttiği gibi, Barzani ailesinin kökleri Amediye paşalarına uzanır. 1600’lü yıllardan bugüne kadar gelen aile seceresinin içinde bir tane yabancı ada rastlanmaz. Aile, baştan beri İslam dinine bağlı, imam ve şeyhleriyle ünlüdür. Amediye Paşası Zübeyir’in oğlu Mansur’dan Mela Sait, Abdülrahim, Şeyh Mehmet, Mela Ehmedê Reş, Sait, Mela Abdülselam, Mela Tacettin, Mela Abdülrahim, Şeyh Mehmet 2, Mela Abdullah, Şeyh Abdülselam, Şeyh Mehmet 2, Musul’da Osmanlılar tarafından asılan Şeyh Abdülselam 2, Şeyh Ahmet ve Mela Mustafa Barzani’ye kadar yaklaşık dört yüz yıllık tarih boyunca Barzaniler, hep otoriteye kafa tutmuş, devletlerle yıldızı barışmamış, yerlerindenyurtlarından edilmiş, sürgüne gönderilmiş, çocukları hapishanelerde doğmuş, kıyıma uğramış bir ailedir
  BARZANİ HER ZAMAN İSRAİL’LE SIKI İLİŞKİ İÇİNDE OLUP ZAMAN ZAMAN CASUSLUK YAPTI
  Ünlü Amerikalı gazeteci Jack Anderson, Washington Post’taki bir makalesinde şöyle yazıyordu: “Her ay kimliği belli olmayan bir İsrail yetkilisi İran sınırından Irak’a gizlice girerek Kürt lider Molla Mustafa Barzani’ye 50 bin Amerikan doları veriyor. Bu para Kürtler’in, İsrail karşıtı olan Irak hükümetine karşı faaliyetlerini sürdürmelerini sağlıyor.”
  Anderson’ın o sıralarda yayınlanan bir CIA raporuna dayanarak verdiği bilgiler arasında, Molla Mustafa Barzani ile dönemin Mossad şefi Zvi Zamir arasındaki yakın ilişki de vardı.
  Söz konusu rapora göre, Zamir, Barzani’yi Kuzey Irak’taki karargahında en azından bir kez ziyaret etmiş ve ondan Bağdat hükümetine karşı yürütülen saldırı ve sabotajların dozunu artırmasını istemişti. Bunun yanında, Irak’taki Yahudilerin İsrail’e gizlice göç edebilmeleri için de Barzani’den yardım istenmişti. Bu tür “rica”ların hepsi, Barzani tarafından olumlu karşılanıyor, İsrailliler de her aydüzenli verilen 50 bin dolarlık yardımların dışında, ekstra ödemeler yapıyorlardı.
  İsrailli eski general Rafael Eitan’ın anıları da, İsrail-Barzani iş birliğinin boyutlarını bütün çıplaklığıyla ortaya koyan bilgiler sağlıyordu.
  Anılarında yazdığına göre, Rafael Eitan, Mustafa Barzani’nin talebi üzerine, 1969 yılında Kuzey Irak’a giderek ayaklanmayı yakından görmüş ve ayaklanmanın lideri Barzani ile, mücadeleyi daha yaygın bir savaş haline dönüştürme konusunu görüşmüştü. Eitan ziyaretinden sonra, İsrail Savunma Bakanlığı’na, ayaklanan Kürtlerin çok iyi savaşmakla beraber gelişmiş savaş araçları ve silahlarından mahrum olduklarını, kendilerine yardım edilmesi gerektiğini bildiren bir rapor da yazmıştı.
  Ayaklanmacı Kürtlerle kurduğu bu gizli ittifak, İsrail’e Irak ordusu hakkında çok önemli istihbaratlara ulaşma fırsatı da veriyordu. 1967′deki Altı Gün Savaşı’ndan kısa bir süre önce İsraillilerin Irak’tan çaldığı MIG-21 uçağı, bunun en önemli örneğiydi.

  İsrailliler, Irak Hava Kuvvetleri’ndeki bir pilotla gizlice bağlantıya geçmişler ve onu bir deneme uçuşu sırasında aniden İsrail’e uçmaya ikna etmişlerdi.
  Iraklı pilotla İsraillilerin bağlantısını kuran aracılar ise Kürtlerdi.
  Ağustos 1966′da Tel-Aviv’e inen söz konusu MIG, bu Sovyet yapımı uçak hakkında daha önce yetersiz bilgiye sahip olan İsrail’e ve onun Batılı müttefiklerine büyük bir avantaj sağladı.
  Hatta bazı yorumlara göre, İsrail’in Altı Gün Savaşı’nın ilk gününde Mısır Hava Kuvvetleri’ne yaptığı büyük baskın, MIG’lerin teknik özellikleri hakkında edinilen bilgi sayesinde mümkün olmuştu.
  Altı Gün Savaşı’nın hemen öncesinde ilginç bir olay daha yaşanmıştı. Iraklı bir askeri delegasyon, yaklaşan savaşta “Siyonist düşmana karşı tek bir cephe olarak savaşabilmek için” ayaklanmacı Kürtlere geçici bir ateşkes önermişti. Ancak bu teklife karşı söz alan bir “Kürt gerilla”, ne olursaolsun taviz verilmeyeceğini ve ateşkesin kabul edilemez olduğunu söylemişti. İşin en önemli yanı ise, bu “Kürt gerilla”nın gerçekte İsrail’in bölgeye yolladığı askeri danışmanlardan biri olmasıydı.
  Ian Black ve Benny Morris’e göre, Kuzey Irak dağları ile Tel-Aviv arasındaki bu ilişki giderek “Ortadoğu’nun en kötü saklanan sırrı” sıfatını kazandı.
  İsrail 1967 yılında Arap ordularından ele geçirdiği çok sayıda Sovyet silahını Kürt ayaklanmacılara yolladı. Kendilerine verilen Doğu Bloku silahlarına önce şaşıran daha sonra çok sevinen Molla Barzani,
  ayrıca bulduğu İsrail yapımı bombalardan daha çok istemişti. Kendisini silah ve paraya boğan İsrail’in gücüne hayran kalan Barzani, İsraillilere ortak bir seferberlik de önermişti.
  Barzani’nin planına göre, Kürt peşmergeler Irak’ı zaptettiğinde İsrail de Suriye’yi işgal edebilecekti.
  İsrail’in Kürt ayaklanmacılara giderek artan desteğinin en sembolik göstergelerinden biri, 1967 Eylül’de Kürt hareketinin lideri Molla Mustafa Barzani’nin İsrail’e yaptığı ziyaretti.
  Moşe Dayan’a hediye olarak bir Kürt hançeri getiren Barzani, Yahudi devletinde oldukça sıcak bir biçimde ağırlandı. Bu ziyaretin uyandırdığı yankılar, Kuzey Irak’taki Kürt isyanında İsrail’in parmağının var olduğu gerçeğini siyasi gündeme taşımaya başladı.
  Mısırlı ünlü gazeteci Muhammed Hasaneyn Heykel’in ulaştığı ve açıkladığı bilgiler de, 1971′de “Kuzey Irak’taki Kürt bölgesindeki İsrailli subayların İsrail ile düzenli bir telsiz bağlantısı içinde olduklarını ve Irak içindeki istihbarat ve sabotaj faaliyetlerini organize ettiklerini” ortaya koydu. İsrail’in Kürt ayaklanmacılarla olan ittifakı, dönemin Irak basınında da yoğun biçimde konu edilmişti.
  Barzani ikinci olarak 1973 yılında İsrail’i ziyaret etti. Bu ziyaretinde de, ilkinde olduğu gibi, 1950ortalarında İsrail’e göç etmiş Kürt Musevisi David Gabay’ın evinde kalmış, hediye olarak da Moşe Dayan’ın eşi için altın bir kolye getirmişti.
  Kuzey Iraklı Kürt ayaklanmacılarla İsrail arasındaki bu iş birliği, 1975 yılına kadar sürdü. O yıl, Kürt isyanının diğer büyük destekçisi olan İran, Irak ile bir anlaşmaya vardı ve bunun üzerine Kürt ayaklanmacılara yaptığı tüm yardımı kesti. ABD de İran ile birlikte hareket edince, Barzani hareketi Bağdat rejimi karşısında savunmasız kaldı.
  İsyan, bu rejim tarafından kanlı biçimde bastırıldı. İsrail’in durumu kabullenmekten başka seçeneği yoktu. Ama İsrail, Irak’ın kuzeyindeki Kürtler arasındaki bazı grupların oluşturmak istediği parçalanmış Ortadoğu için en ideal “kart” olduğunu her zaman aklında tutacak ve bu kartı yeniden devreye sokmak için fırsat kollayacaktı.
   
 10. ayberk228

  ayberk228 New Member

  Katılım:
  11 Haziran 2008
  Mesaj:
  588

  Allahsızlıktan başka bişi değil. Onca şehidin kanına gazilerin onuruna yazık..
   
 11. Deus Exx

  Deus Exx New Member

  Katılım:
  19 Ekim 2011
  Mesaj:
  1,614

  Barzaninin anasının, küçük kız kardeşinin ve halasının, bacısının görümcesinin dayısın avradının ve
  bu aşirete bağlı olan ne kadar peşmerge görünümlü, T.C. düşmanı ne kadar avrat varsa
  hatta bunları kardeş millet falan sayıp, ülkem insanının kafasını yontmaya kalkan ne kadar, avradını
  sıraya koyduğum yaratıkların taaaa gelmişinde ve hatta geçmişinde ötürü, onlarla girdiğim ve bundan
  sonrada bıkmadan gireceğim cinsel temas sonucu cenabetliğimi, o avratların banyosunda da yıkanarak
  abdest alacağım
  Bir zatı muhteremdir. Severim
   
 12. ΜεтάĻïڪţ

  ΜεтάĻïڪţ ^_^-/!ηєω ѕнιт!\-^_^

  Katılım:
  30 Kasım 2007
  Mesaj:
  1,977


  Acıyorum hala sizin gibilerin olduğuna... O zamanlarda sizin gibiler sağa sola kaçmıştı niye geri döndünüz ki?

  "Vatan, millet ve Sakarya" Senin gibilerin ağzında kirlenir bu sözler... Türkiye de yaşamak zorunda değilsin... Git terket o zaman eğer terketmiyorsan burda yaşıyorsan "Vatan, millet ve Sakarya" uğruna ölenlere saygı duy bizim kültürümüz bunu gerektiriyor.

  Bizim insanlarımız 3 çapulcu öldürsün diye evlat yetiştirmiyor. O 3 çapulcuyu Öldürsün diye yetiştiriyor... Şu an rahat bir hayat sürüyorsan eğer bu "Vatan, millet ve Sakarya" uğruna askerlik yapan bizim uğrumuza şehit olanlar sayesindedir...

   
 13. GebzeLi

  GebzeLi New Member

  Katılım:
  17 Haziran 2006
  Mesaj:
  8,093

  Barzani'yle bu şekilde gurur duymak ihanet ve nankörlüktür. 10 bin mehmetçiğin, 30 bin insanın günahına girmektir. ne çabuk unutuldu bu şahsın babası molla mustafa barzani'nin pkk' ya kucak açtığı zamanlar!
   
 14. αqqα уєкяυ

  αqqα уєкяυ New Member

  Katılım:
  8 Aralık 2005
  Mesaj:
  2,962

  Zamanında pkk ya yardım yaptığı gerekçesiyle Sanatçı denilen Ahmet kaya bile yargılanmıştı bu ülkede. akp den sonra da bu tablo çokta garipsenecek bir durum değil. Er ya da geç hak yerini bulacaktır.
   
 15. streetlamb

  streetlamb New Member

  Katılım:
  27 Ocak 2013
  Mesaj:
  119

  Barzani'den bana ne yahu.
   
 16. ayberk228

  ayberk228 New Member

  Katılım:
  11 Haziran 2008
  Mesaj:
  588

  Onun ben taa ... .....
   

Bu Sayfayı Paylaş